seznamka
            upozornění
Nejste přihlášen(a), můžete tak učinit ZDE


            Praha

            Extra

            Nevíš si rady?

DOTAZY, NÁPOVĚDA, RADY, TYPYUŽIVATELSKÉ RADY, TIPY A NÁVODY
JAK NEBÝT NAHÝ NA DAMOKLES
RADY PRO NOVÉ HRÁČE
DAMODOVOLENÁ
TĚŽBA NA DAMOKLES
JAK NA ÚVĚR
OD KOHO MOS KOUPIL?
JAK NA VÁHU, ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ


TĚŽBA NA DAMOKLES
autor: Micheeli a DooFooS
ČLÁNEK V GRAFICKÉ PODOBĚ ZDE

Dobrý den Vážení uživatelé,
s důlní, či těžební činností už jsme se trochu seznámili a k vzhledem neustále se množícím dotazům ohledně tohoto druhu podnikání, jsme se Vám pokusili sestavit obecný návod, jak na to… Vše začíná nákupem pozemku, ten potřebujete v současné době průmyslový a výběrem dolu, těžební věže, či pily dle toho, co budete chtít produkovat. Na výběr máte:
Důl – kovy pro produkci kovů.
Těžební věž – ropa pro produkci ropy.
Důl – uhlí pro produkci uhlí (v současné době nemá žádné využití).
Pila na zpracování dřeva pro produkci dřeva.
Důl - vzácné kovy pro produkci vzácných kovů.
Důl – nerosty pro produkci nerostů.
Důl – zlato pro produkci zlata.

Po zakoupení pozemku a vybrání suroviny, kterou jste se rozhodli dobývat, Vás nyní čeká samotná stavba dolu. V levém menu rozklikneme ´majetek´, klikneme na ´pozemky´ a po načtení nové stránky klikneme u dříve pořízeného průmyslového pozemku na odkaz ´stavět´.

V následujícím formuláři vybereme zamýšlený důl, těžební věž, či pilu a formulář potvrdíme tlačítkem ´postavit zvolenou stavbu´ na konci stránky.

Znovu se Vám načte nová stránka, která Vás přesně informuje, jaké suroviny je potřeba zakoupit k postavení Vámi zvolené stavby. Postupně klikejte na tlačítka ve sloupci ´Přikoupit surovinu´ a nakupujte potřebné suroviny v obchodě, na burze, nebo v bazaru v požadovaném množství (sloupec: ´množství potřebné suroviny´) tak, aby se vám po kliknutí na tlačítko ´znovu načíst aktuální stav surovin´ objevila možnost zadání názvu a popisu stavby, což značí, že máte všechny potřebné suroviny v dostatečném množství.

Pojmenování a popis stavby je jen na Vás (dá se později změnit), údaje následně potvrdíte a stavbu postavíte kliknutím na tlačítko ´postavit stavbu´.

Nyní máme postaveno a můžeme se přesunout k samotné těžbě. Pokud nemáme, rozklikneme si v levém menu ´majetek´ a tentokráte klikneme na ´stavby´ a poté na nové stránce ve sloupci ´domácí stránka´ klikneme na ikonku stavby v řádku s dolem.

Nyní jsou před námi dva poslední kroky k tomu, aby stavba mohla produkovat suroviny. Nákup licence, přesněji vypátrání naleziště suroviny a nabrání potřebných zaměstnanců.

Začneme tedy tím jednodušším a to je nabrání potřebných zaměstnanců. Nabízí se nám dvě varianty. První variantou je nabrání systémových robotů, kdy klikneme na domácí stránce stavby na ´potřební zaměstnanci k provozu´ a po načtení nové stránky pak klikneme na odkaz ve sloupci ´přijmout nové zaměstnance´ u každé profese potřebné k provozu.

V novém okně, které se Vám otevře, se řiďte pokyny zde napsanými a vyplňte dle instrukcí formulář. Doporučujeme Vám rozdělit potřebný počet zaměstnanců ke každé profesi na polovinu (pokud to nejde, tak ne dvě podobné části) a zadat na každou profesi inzeráty dva. V takovém případě Vám totiž přijdou každý den v 6, 14 a 22hodin hned dva zaměstnanci. Nyní budete muset počkat nejméně jeden den, než Vám do stavby nastoupí všichni potřební zaměstnanci.

Druhá varianta nabírání zaměstnanců využívá bonusových zaměstnanců, kdy platí, že jeden zaměstnanec Vás bude stát jeden bonus. V této variantě klikneme na domácí stránce stavby na ´potřební zaměstnanci k provozu´ zde si opíšeme počty potřebných profesí a vrátíme se na domácí stránku stavby kliknutím na odkaz ´hlavní stránka stavby´ v horní části stránky.

Na domácí stránce stránky nyní klikneme na ´jednorázové přijetí zaměstnance (Bonus funkce)´. Na nově načtené stránce vyplníme formulář postupně tak, abychom nabrali všechny potřebné zaměstnance v provozu.

Po náboru zaměstnanců spustíme provoz stavby a to tak, že přepneme na domácí stránce stavby provoz do pozice spuštěn a tlačítkem ´uložit změny´ změnu uložíme. Pokud jsme postupovali správně, zůstane po uložení provoz v pozici spuštěn. Jestliže by se Vám po uložení vrátil do pozice ´zastaven´ znamená to, že nemáte všechny potřebné zaměstnance k provozu a musíte zopakovat postup z první, či druhý varianty.

Stavbu máme postavenu, zaměstnance nabrány, provoz spuštěn a tím pádem je před námi ta nejzábavnější část – budeme hledat naleziště surovin. Na domácí stránce stavby klikneme v horní části stránky na ´hledat suroviny´. Na nové stránce se Vám načte mapka s Vaším městem, pokud se Vám objeví jen jednobarevný čtverec, doporučuji použít pro tento krok Internet Explorer.

V případě, že máte postavenou pilu na dřevo, máte trochu jednodušší postup. Zde stačí kliknout na les a zde poté na konkrétní políčko na mapce, po otevření nového okna klikneme na ´provést průzkum´, což je zpoplatněno 10.000,-DK a budeme-li mít štěstí objeví se nám konkrétní čísla o celkovém počtu kusů na pozemku, včetně denní výtěžnosti. Pokud jste štěstí neměli, je nutné postup opakovat a znovu zaplatit 10.000,-DK.

Podobným postupem se budeme řídit i pokud budeme hledat jakoukoliv jinou surovinu, zde se vyhneme jen lesu, kde logicky nalezneme pouze dřevo a vodě, kde se pro změnu nachází v naprosté většině pouze voda. Jinak ovšem neplatí žádná logika a ropu můžete těžit třeba i z městské kašny, kovy pak z městské silnice, jedinou podpínkou prospekce je hledání na systémových pozemcích. Tady nejsou žádné rady nic platné, je potřeba s obrnit trpělivostí a počítat s tím že každá prospekce je zpoplatněna 10.000,-DK.

Posledním krokem je uspořádání licencí, kdy se po nalezení potřebného naleziště vrátíme na domácí stránku stavby, klikneme v horní části stránky na licence a smažeme všechny licence, které nepotřebujeme. Jednak se nám datumově kryjí a vyprší nám po třiceti dnech stejně, jako licence, kterou budeme využívat a za druhé, pokud si necháme více licencí na námi těženou surovinu je velmi pravděpodobné, že se nám bude těžit jen z té nejméně výnosné.

A to je vše Vážení čtenáři, za předpokladu, že jste postupovali správně, se Vám druhý den po přepočtu objeví v majetku surovina, ke které vlastníte důl s platnou licencí.

Děkujeme Vám za pozornost a ty zkušenější z Vás prosíme o korekci našeho návodu v případě nalezené chyby.
Poznámka: tyto rady a návody jsou psány samotnými uživateli Damokles. Pokud máte zájem přispět se svojí trochou do mlýna, napište kvalitní návod, rady, tipy na libovolnou část Damokles a poté kontaktujte administrátora ZDE

O PROJEKTU DAMOKLES
- žijí zde desetitisíce obyvatel - každého můžete poznat, popovídat si s ním nebo se seznámit.
- v Damokles naleznete více než 500 typů majetku - od obyčejné židle až po drahé Ferrari
- můžete se naučit jednu z 300 profesí a pracovat jako zedník, nebo třeba jako chirurg
- naleznete zde virtuální státy, města a více než 150 typů budov
- můžete si vybrat z několik desítek možností podnikání
- buďte tím čím chcete - staňte se finančníkem, bankéřem, majitelem fotbalového klubu, zlodějem, obchodníkem
- založte si s kamarády firmu a vrhněte se na vydělávání peněz!


- REGISTRACE DO PROJEKTU ZDARMA            O čem se mluví
DISKUSE:
LEVNÉ ZBOŽ... brno zemedelske suroviny-10dk ...
přehled diskusí

ZAKÁZKY:
Vydělávej... dakujem pilotkam... ...
přehled zakázek


            Přehledy
Z TISKU:
S rohlíkem v kapse.....
...
přehled tisku

Z KINA:
Vítejte v hovně...
Parodie na předěl TV Nova ...
přehled filmů


            Damoreklama

x x
Žádné aktuální události