<<ZPĚT

DOSTIHY


Dostihy - nápověda Úvod
Sportovní dostihy jsou určeny pro všechny milovníky koní. Každý uživatel se může účastnit libovolných dostihů. Každý může také pořádat vlastní dostihy.

O závodním koni
Koně mají několik vlastností které se mění tréninkem a věkem. Většina těchto vlastností není viditelná a je právě na majiteli koní aby odhadl dle výsledků v dostizích a typech dostihů jak dobrý je jeho kůň, v čem je dobrý a zda se ještě bude zlepšovat.

Věk koně
- dle kvality stáda je počáteční věk koně 4-10 let. Čím je kůň mladší, tím lépe se trénuje a zlepšuje ve všech vlastnostech, postupem času kůň stárne, pomaleji se regeneruje ze závodů a kolem let 12-18 let kůň umírá věkem. Každý den stárne každý kůň o 0.25 roku.

Zdraví koně
- počáteční zdraví koně je dle kvality stáda ze kterého byl vybrán. Každý den se kůň pomalu regeneruje a zdraví se mu zlepšuje tím rychleji čím je mladší. Čím je kůň starší tím pomaleji sbírá síly a k závěru života mu docházejí. Každý závod koně unavuje - majitel koně nesmí přecenit zdraví koně a nasazovat ho do většího množství závodů v jednom dni. Pokud majitel přecení síly může kůň zemřít při závodě na úraz, nebo vyčerpání.

Síla, vytrvalost, rychlost, překážky
- tyto tajné vlastnosti koně lze tréninkem zlepšovat. Každý kůň má ale ve vínku určitý talent a možnosti, přes které se nelze zlepšovat (kůň se může narodit vysoce talentovaný, nebo naopak). Majitel koně musí dle výsledku koně odhadnout jeho možnosti a případně jeho specializaci. Každý dostih je totiž dle typu náročný různě na tyto oblasti, takže např. kůň který je velmi dobrý na překážkách ale je pomalý a málo vytrvalý má velmi dobré předpoklady pro parkurové závody (dále viz. nápověda níže - dostihy). Každý majitel koně určuje financemi jaké vlastnosti má kůň trénovat - výše financí značí zároveň intenzitu tréninku.

Získané body koně
- aby se koně mohly nějak řadit podle dosažených výsledků, byl vytvořen bodový koeficient koně. K bodům se přičítá každý start koně v každém závodě podle následujícího klíče: koeficient závodu/pořadí koně v závodu

Typy dostihů
Jsou základní tři typy dostihů, každý pro jiný typ koní. U těchto dostihů rozhodují tyto kritéria:

1) Rovinové dostihy
více rychlost,středně umění žokeje, středně síla koně, nulově překážky, středně vytrvalost,minimálně momentální štěstí

2) Překážkové dostihy
více překážky, více rychlost, středně vytrvalost,středně štěstí, středně žokej

3) Parkurové dostihy
velmi překážky, více umění žokeje, více štěstí, málo síla, málo rychlost,minimálně vytrvalost

Pořádání a konání dostihů
Základní dostihy pořádá stát ve všech třech oblastech. Kterýkoli uživatel může pořádat jakýkoli dostih, stačí mu k tomu minimální dotace. Dotace uživatele se dělí následovně: 50% dostává vítěz dostihu, 30% druhý, 20% třetí. Podle kvality koní se určuje tzv. koeficient dostihu, to je číslo které znázorňuje kvalitu přihlášených koní. Podle tohoto koeficientu se poté dělá přípočet bodového stavu zúčastněných koní podle vzorečku: koeficient závodu/pořadí koně v závodu.

Závody se konají každý den v poledne. V poledne proběhnou ty závody které jsou už po uzávěrce příjmu přihlášek. Neproběhnou ty závody, u kterých nebyl na startu minimální počet startujících zadaný pořadatelem dostihu.

Žokej koně
- majitel koně určuje zároveň žokeje, který bude jezdit jeho koně. Ve Vidlákově jezdí všechny koně majitel, ve městě lze zaměstnávat i ostatní obyvatele - žokej musí být buď zaměstnancem v budově vlastněné majitelem (např. farmy, nebo jakékoli jiné stavby které vlastníte), nebo majitelem koně a musí mít min. 10% znalosti řemesla. Kvalita žokeje také rozhoduje na výsledcích koně a to podle intenzity typu dostihu (dále viz. nápověda níže - dostihy)

Přijetí nového závodního koně ve Vidlákově
Ve Vidlákově si můžete koupit závodního koně okamžitě - dle stáří koně se určuje i jeho cena. Takto smějí nakupovat pouze obyvatelé kteří bydlí pouze ve Vidlákově.

Přijetí nového závodního koně ve městě
Nejprve musíte nakoupit libovolné množství koní v obchodě, bazaru nebo od jakéhokoli uživatele. Tyto koně jsou obchodní komodita a nazývají se pracovně "stádo". Každý uživatel může mít libovolné množství koní ve stádech různého množství a kvality.

Pokud máte vlastní stádo, zvolíte položku převod nového závodního koně které naleznete na domácí stránku dostihů. Zde si pojmenujete koně a vyberete stádo ze kterého ho vyberete. Na kvalitě stáda závisí věk závodního koně a počáteční zdraví jedince. Seznam vašich závodních koní poté naleznete vždy pod položkou vaše koně na domácí stránce dostihů.
O PROJEKTU DAMOKLES
- žijí zde desetitisíce obyvatel - každého můžete poznat, popovídat si s ním nebo se seznámit.
- v Damokles naleznete více než 500 typů majetku - od obyčejné židle až po drahé Ferrari
- můžete se naučit jednu z 300 profesí a pracovat jako zedník, nebo třeba jako chirurg
- naleznete zde virtuální státy, města a více než 150 typů budov
- můžete si vybrat z několik desítek možností podnikání
- buďte tím čím chcete - staňte se finančníkem, bankéřem, majitelem fotbalového klubu, zlodějem, obchodníkem
- založte si s kamarády firmu a vrhněte se na vydělávání peněz!


- REGISTRACE DO PROJEKTU ZDARMA
x x