Společnost
politika I města
 

Damokles.cz je společensky strukturovaný. Tvoří ho Česká republika, která se skládá z jednotlivých měst. Každé město se skládá z několika městských částí , které se poté skládají z městských oblastí a ty jsou tvořeny městskými čtvrtěmi. Městskou čtvrť tvoří území o rozloze 5x5 pozemků, na které jsou jednotlivé budovy. Celé město si je možné prohlédnout na mapě, mapou lze libovolně posouvat a zvětšovat až do jednotlivých budov. Takto zjistíte zcela přesně, kdo je např. vaším sousedem a kde že se prodává nejkrásnější budova.

Politická hierarchie v Damokles.cz
Každý uživatel si může zvolit politickou kariéru a snažit se dotáhnout to až na politický post nejvyšší - prezidenta ČR. Vše o politice naleznete v menu vláda a volby na liště Damokles.cz

Politické funkce:
1) prezident ČR
2) starosta města
3) správce městské části
4) správce městské oblasti
5) správce městské čtvrti

Každý uživatel který se rozhodne pro politickou kariéru musí nejprve začít od nejnižší funkce, která je jako jediná nevolená. Stačí, pokud se přihlásí na volné místo správce některé ze čtvrtí ve svém městě. Na každé další místo se musí nejprve navrhnout a poté získat největší počet hlasů. Počítá se i vlastní hlas, volit mohou všichni o stupeň nižší členové a všichni vyšší (např. nominovaným na starostu může dát svůj hlas i prezident). Uživatel se může navrhnout pouze na jednu funkci. Každý týden se konají volby, které rozhodují o vítězích voleb.

Města
Abychom zajistili větší a trvanlivější zábavnost projektu, tvoří města ekonomicky i uživatelsky samostatné celky (pouze několik prvků mají společných, např. společného prezidenta). Uživatel se tedy pohybuje se svými aktivitami pouze v rámci města. Pokud budou stávající města naplněna, budou se postupně přidávat města nová. Pokud se uživatel stěhuje z města do města, musí zanechat veškeré aktivity (firmy, majetek) ve městě kde bydlel původně.